Lokalizacja

w samym sercu gór, wewnątrz Parku Krajobrazowego Beskidu Małego

W okolicy

W okolicy

KOZUBNIK Kompleks Przyszłości

położony jest blisko międzynarodowych lotnisk: Katowice Airport (Pyrzowice) oraz Kraków Airport (Balice). Rozbudowana sieć autostrad i dróg pozwala na bezproblemowy dojazd. Kozubnik Kompleks Przyszłości leży u podnóża Góry Żar. Nieopodal znajdują się dwa jeziora (Międzybrodzkie i Żywieckie) z możliwością żeglugi, a także wiele tras rowerowych i spacerowych.

W okolicy

W okolicy

Góry

Stok narciarski Góra Żar dysponuje trasą narciarską o długości 1600m i jest jedną z najdłuższych tras zjazdowych w Beskidach. Trasa posiada urozmaicony charakter – łagodny początek i strome zakończenie. W razie potrzeby stok jest sztucznie naśnieżany.

Całoroczna kolej linowo-terenowa z Międzybrodzia Żywieckiego na Górę Żar w Beskidzie Małym. Długość trasy to 1334 m. Operatorem kolei są Polskie Koleje Linowe S.A.

W okolicy

W okolicy

Jeziora

Jezioro Międzybrodzkie: zbiornik zaporowy na rzece Sole. Pojemność jeziora wynosi 26,6 mln m³ wody, powierzchnia 3,8 km². Rozciąga się w promieniu 5 kilometrów.

Jezioro Żywieckie: zbiornik retencyjny wody pitnej na Sole o powierzchni 45 ha. Całkowita pojemność wynosi 1,3 mln m³, a maksymalna głębokość 6,5 m.

W okolicy

W okolicy

Natura

Żywiecki Park Krajobrazowy obejmuje najwyższe, mocno rozdzielone dolinami rzek partie Beskidu Żywieckiego w sąsiedztwie granicy słowackiej. Centralną część parku zajmuje rozróg Pilska i rozchodzące się promieniście od niego grzbiety górskie. Najwyższe partie Pilska charakteryzują się rzeźbą wysokogórską. Tworzą ją wysokie i strome pasma, których stoki porośnięte są lasem, zaś w partiach grzbietowych znajdują się liczne hale. Powierzchnia parku wynosi 35 870 ha.

W okolicy

W okolicy

Park linowy

Park linowy Trollandia położony w lesie obok dolnej stacji kolejki PKL na Górę Żar. Park linowy stanowi wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach. Bawić się tu mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci od 8 roku życia.

W okolicy

W okolicy

Trasy rowerowe

Bardzo ciekawe trasy rowerowe, ulokowane wśród pięknych widoków gór i jezior. Możliwy również bardzo malowniczy podjazd na Górę Żar. Na szczyt można wjechać w około 40 minut lub skorzystać z kolejki linowo-terenowej.

W okolicy

W okolicy

Paralotnie

W okolicy znajdują się dwie szkoły paralotni. Można podziwiać paralotniarzy wznoszących się w powietrze i latających wśród gór lub samemu skorzystać ze szkolenia by w niepowtarzalny sposób móc podziwiać piękne widoki Beskidu Małego.

W okolicy

KOZUBNIK Kompleks Przyszłości...

to obiekt w samym sercu gór, wewnątrz Parku Krajobrazowego Beskidu Małego. Jest to idealna baza sportowo-rekreacyjna. W pobliżu znajduje się stok narciarski Góra Żar oraz tor saneczkowy. Fanów sportów wodnych zachwyci Jezioro Międzybrodzkie i Żywieckie.

01

GÓRA ŻAR

02

PARK LINOWY

03

STOK NARCIARSKI

04

PARK KRAJOBRAZOWY

05

KOLEJKA LINOWO-TERENOWA

06

JEZIORO ŻYWIECKIE

07

SZKOLA PARALOTNIOWA

08

JEZIORO MIĘDZYBRODZKIE

09

ŚCIEŻKI ROWEROWE

W pobliżu lokalizacji